Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Samorządowa Elektroniczna Platforma Informacyjna - SEPI

Samorządowa Elektroniczna Platforma Informacyjna - SEPI

SEPI

Informujemy, że zostało wdrożone innowacyjne rozwiązanie usprawniające komunikację pomiędzy instytucjami powiatu prudnickiego, pozwalające na wymianę informacji drogą elektroniczną. Aplikacja, która umożliwia realizację opisywanych możliwości to SEPI (Samorządowa Elektroniczna Platforma Informacyjna).

Od chwili uruchomienia systemu SEPI wszystkie zaświadczenia dla Ośrodków Pomocy Społecznej wydawane są przez Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku drogą elektroniczną.

Zaoszczędzi to osobom, które głównie są klientami opieki społecznej dodatkowych kosztów związanych z przejazdem oraz czas na oczekiwanie w kolejce, gdyż nie muszą osobiście zgłaszać się do Urzędu Pracy.

Na utworzenie systemu SEPI Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku pozyskał dodatkowe fundusze z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

System SEPI został wdrożony w następujących podmiotach:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku
 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Prudniku
 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej
 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogówku
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubrzy

Co to jest SEPI?

Samorządowa Elektroniczna Platforma Informacyjna – to kompleksowe rozwiązanie informatyczne umożliwiające podmiotom administracji samorządowej bezpieczny i natychmiastowy dostęp do niezbędnych informacji. Rozwiązanie to opiera się na dwóch, ściśle współpracujących, podsystemach:

 • Centrum prezentacji Informacji Samorządowej (CePIS),
 • Magistrali Wymiany Informacji (MaWI).

Cechy funkcjonalne.

SEPI pozwala na realizację następujących celów biznesowych:

 • elektroniczną, bezobsługową wymianę danych pomiędzy jednostkami Rynku Pracy, Pomocy Społecznej, Referatów SR oraz Urzędami Miast i Gmin,
 • wspomaganie procesów decyzyjnych w PUP, OPS, referacie SR, UM,
 • eliminację kosztów związanych z wydawaniem, drukowaniem i przesyłaniem zaświadczeń pomiędzy jednostkami,
 • wspomaganie władz miejskich i gminnych w zakresie podejmowania decyzji strategicznych (dystrybucja środków, planowanie, kreowanie programów pomocowych itp.)

 

Adres do strony internetowej Sygnity SEPI: http://www.public.sygnity.pl/publiczne-sluzby-zatrudnienia/sepi/osystemie

Strona dodana przez: Radosław Nosidlak (2015-11-02 07:37:06)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-prudnik.pl/strona/samorzadowa-elektroniczna-platforma-informacyjna-sepi/243