Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla pracodawców i przedsiębiorców » Informacje o zatrudnianiu cudzoziemców z UE i EOG

Informacje o zatrudnianiu cudzoziemców z UE i EOG

Sieć EURES wspomagając mobilność na unijnym rynku pracy, ułatwia znalezienie pracowników oraz podejmuje prace nad usuwaniem barier i problemów w swobodnym przepływie pracowników pomiędzy krajami członkowskimi UE/EOG oraz Szwajacarii.

Rekrutacja pracowników z zagranicy przyczynia się do większej konkurencyjności przedsiębiorstw na światowym rynku, pozwala zdobyć pracowników o trudno dostępnych kwalifikacjach i umiejętnościach, czy też pracowników sezonowych.

  • ogłoszenie oferty pracy na Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej www.eures.europa.eu ,
  • ogłoszenie oferty pracy w wybranym kraju EOG,
  • prowadzenie rekrutacji pracowników z wybranego kraju EOG,
  • informacje o międzynarodowych targach pracy organizowanych przez EURES za granicą,
  • dostęp do bezpłatnej bazy CV zarejestrowanych na portalu osób poszukujących pracy http://ec.europa.eu/ kontaktować się z poszukującymi pracy,
  • funkcję "MÓJ EURES" umożliwiającą dostosowanie portalu do indywidualnych potrzeb pracodawcy,
  • dostęp do bazy danych zawierającej informacje na temat sytuacji na krajowych i regionalnych rynkach pracy w krajach EOG, informacji nt. niedoborów i nadwyżek siły roboczej w krajach EOG.

UWAGA!

 

Zgodnie z zasadą swobodnego przepływu pracowników, wszyscy obywatele państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG-Unia Europejska oraz Norwegia,Islandia i Szwajcaria) mają prawo do swobodnego podejmowania pracy na terenie EOG.

 

Polska , po 2,5 letnim okresie stosowania ograniczeń w stosunku do obywateli niektórych państw EOG zadecydowała, z dniem 17 stycznia 2007r., o pełnym otwarciu polskiego rynku pracy i -tym samym- o pełnym stosowaniu zasady swobody przepływu pracowników.

 

Oznacza to, że możecie Państwo rekrutować pracowników ze wszystkich państw EOG ( tj.Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy) bez konieczności uzyskiwania dla nich zezwoleń na pracę.

W Polsce doradcy EURES działają przy Wojewódzkich Urzędach Pracy. Doradców wspierają pośrednicy pracy znajdujący się w każdym Powiatowym Urzędzie Pracy.

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 09:15:39)
Zredagowana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2013-09-24 11:15:51)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-prudnik.pl/strona/informacje-o-zatrudnianiu-cudzoziemcow-z-ue-i-eog/127