Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia
Kanał RSS: Wydarzenia

Wydarzenia

Zaproszenie do składania ofert na usługi szkoleniowe ze środków UE (POWER)

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w ramach procedury rozeznania rynku zaprasza podmioty będące instytucjami szkoleniowymi do składania ofert na usługi szkoleniowe na organizację szkolenia*:

Prawo jazdy kategorii C + kwalifikacja wstępna przyspieszona do kat. C” dla 2 osób bezrobotnych

 

Szkolenia współfinansowane będą przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 1.1.1 PO WER

Środki na podjęcie działalności gospodarczej

Przypominamy o trwającym w trybie ciągłym naborze wniosków o przyznanie bezrobotnemu jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ...

Ważne zmiany dot. powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy

Z początkiem lipca br. weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw(Dz. U. z 2022 r. poz. 1383).

Na mocy art. 10 znowelizowanej ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym wszedł przepis, który umożliwia podmiotom powierzającym wykonywanie pracy obywatelom Ukrainy złożenie powiadomienia w dniach od 01 lipca 2022 do 14 lipca 2022 przez praca.gov.pl, jeśli z jakiegoś powodu nie zrobili tego wcześniej.


Z przepisu tego mogą skorzystać wyłącznie pracodawcy, którzy dopełnili wszystkich formalności związanych z powierzeniem pracy poza powiadomieniem, o którym mowa w art. 22 ust.1, a zapomnieli o dokonaniu powiadomienia.

Powiadomienie należy złożyć poprzez portal praca.gov.pl

Opolskie dotacje z PO WERem

Bezzwrotne wsparcie finansowe na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej oraz fachowa pomoc szkoleniowo-doradcza, to główne cele projektu dla młodych, ambitnych osób z Opolszczyzny.
Od 20 czerwca do 8 lipca 2022 r. trwa nabór do projektu „Opolskie dotacje z PO WERem” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu.