Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia
Kanał RSS: Wydarzenia

Wydarzenia

Projekt Kariera jutra

Co łączy Google, SGH i NASK? To program Kariera Jutra!

Rozpoczynamy kolejny partnerski program szkoleniowo-stażowy, który pozwoli bezrobotnym osobom w wieku 18-30 lat wrócić na rynek pracy. W programie aż 500 osób będzie mogło skorzystać z płatnych staży i dostać szanse na stałe zatrudnienie.

Oto trzy kroki, które trzeba wykonać:

  1. Aplikuj na bezpłatne szkolenie z marketingu internetowego przygotowane przez Google i SGH. Więcej informacji jest tutaj: Bezpłatny program szkoleniowy Google - Umiejetności Jutra - Zapisz się (events.withgoogle.com)
  2. Otrzymaj certyfikat z tego szkolenia i zwiększ swoje szanse na atrakcyjny staż
  3. Zapisz się na jeden z 500 płatnych, trzymiesięcznych staży w wybranej organizacji na stronie Kariera Jutra - Strona główna

Nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.

Wysokość dofinansowania wnioskowanego szkolenia wynosi:

  • 100% kosztów kształcenia dla mikroprzedsiębiorców;
  • 80% kosztów kształcenia dla pozostałych przedsiębiorstw i instytucji szkoleniowych.

Przyjmowanie wniosków będzie prowadzone w okresie 08.02.2023 r. - 15.02.2023 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Prudniku.

 

webinarium Inwestuj w Opolskiem – pożyczki dla przedsiębiorców

24 stycznia 2023 roku o godz.10:00 odbędzie się kolejne webinarium Inwestuj w Opolskiem – pożyczki dla przedsiębiorców, na którym przedstawione zostaną najważniejsze informacje dotyczące aktualnie oferowanych pożyczek dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw na inwestycje wspierające rozwój firm w regionie. O pożyczkach dla przedsiębiorców opowiedzą przedstawiciele Fundacji Rozwoju Śląska.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.rpo.opolskie.pl w zakładce: Weź udział w szkoleniach i konferencjach – bezpośredni link: https://rpo.opolskie.pl/?p=48206 . Udział w webinarium jest bezpłatny.

Elektroniczna wersja legitymacji emeryta i rencisty

W styczniu 2023 roku każdy emeryt i rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS – mLegitymację. Będzie ona dostępna na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu (np. na smartfonie), przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel.