Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia
Kanał RSS: Wydarzenia

Wydarzenia

Praca w Starostwie Powiatowym w Prudniku

Starosta Prudnicki ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na kierownicze stanowisko urzędnicze – Naczelnika w Wydziale Komunikacji i Transportu w Prudniku.

Termin składania aplikacji upływa 05.03.2018r. o godz. 15:30.

Informacja o naborze dostępna na stronie internetowej:

http://bip.powiatprudnicki.pl/1915/1093/2018-02-19-nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze-naczelnik-wydzialu-komunikacji-i-transportu.html

Wyróżnienie dla PUP w Prudniku

W dniu 24.01.2018 r., w Warszawie odbyło się spotkanie z związku z przypadającym 27 stycznia Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Podczas wydarzenia minister Elżbieta Rafalska i sekretarz stanu Stanisław Szwed wręczyli wyróżnienia dla przedstawicieli najaktywniejszych urzędów pracy w Polsce.
Wśród nagrodzonych jest Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku, który otrzymał wyróżnienie za uzyskanie w 2017 roku efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych w województwie opolskim.

Z rąk Pani minister Elżbiety Rafalskiej oraz sekretarza stanu Stanisława Szweda, wyróżnienie odebrała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku Pani Grażyna Klimko.

Przejdź do: Podziękowania dla pracowników służb zatrudnienia, Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 

Sprawdź barometr zawodów

Informujemy, że pod adresem internetowym https://barometrzawodow.pl dostępna jest jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach występujących na terenie powiatu prudnickiego.
Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.
Jest to badanie jakościowe. Powstaje osobno dla każdego powiatu w Polsce.
Na podanej stronie internetowej dostępne są także dane z pozostałych powiatów i województw oraz informacje dotyczące metodologii prowadzonych badań

Zatrudnianie cudzoziemców - zmiany od 1 stycznia 2018 r.

Od 1 stycznia 2018 r. wchodzi w życie ustawa z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r., poz. 1543)

Głównym jej celem jest wdrożenie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/36/UE z 26 lutego 2014 r. w sprawie warunków wjazdu i pobytu obywateli państw trzecich w celu zatrudnienia w charakterze pracownika sezonowego. Intencją zmian jest również przeciwdziałanie występującym obecnie nadużyciom, sprawniejsze zarządzanie migracjami zarobkowymi i poprawa standardów zatrudniania cudzoziemców.

Obowiązujące przepisy prawne, wzory druków oraz broszury i materiały informacyjne znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej https://www.mpips.gov.pl/praca/zatrudnianie-cudzoziemcow/

< poprzednia 1 2 - strona wydarzeń następna - strona wydarzeń >