Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Nabór wniosków o udzielenie pomocy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Nabór wniosków o udzielenie pomocy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego

W związku z posiadanymi środkami w ramach rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w kwocie 31 285,00 zł, które pozostały z puli środków rezerwy przyznanych na 2021r., Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku ogłasza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2021 r.

Do składania wniosków zapraszamy pracodawców, którzy mają siedzibę lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie Powiatu Prudnickiego.

Przyjmowanie wniosków będzie prowadzone w terminie od dnia 02.11.2021 r. do dnia 10.11.2021 r. godz. 14.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Prudniku.

 

Priorytety Rady Rynku Pracy tzw. Rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2021:

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, wskazanych na liście przedsiębiorstw społecznych prowadzonej przez MRiPS, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej.
  5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
  6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób dorosłych w nabywaniu kompetencji cyfrowych.

Priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2021 roku tzw. „puli Ministra":

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego dla osób zatrudnionych w firmach, które na skutek obostrzeń zapobiegających rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19, musiały ograniczyć swoją działalność.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego dla służb medycznych, pracowników służb socjalnych, psychologów, terapeutów, pracowników domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, prywatnych domów opieki oraz innych placówek dla seniorów/osób chorych/niepełnosprawnych, które bezpośrednio pracują z osobami chorymi na COVID-19 lub osobami z grupy ryzyka ciężkiego przebiegu tej choroby.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
  5. Wsparcie kształcenia ustawicznego dla osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem.
  6. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych.
  7. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają świadectwa ukończenia szkoły lub świadectwa dojrzałości.
  8. Wsparcie realizacji szkoleń dla instrumentów praktycznej nauki zawodu bądź osób mających zamiar podjęcia się tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.

Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględnia się:

  • zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
  • zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego
    z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  • koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS
    w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  • posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  • w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  • plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
  • możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku,
    z uwzględnieniem posiadanych limitów środków.

UWAGA !!!

  1.  Wniosek złożony przed lub po wskazanym terminie naboru pozostaje bez rozpatrzenia.
  2.  Wniosek niekompletny, bez wszystkich wymaganych załączników, pozostaje bez rozpatrzenia zgodnie z § 6 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 117 z późn. zm.),
  3.  Wyklucza się finansowanie kształcenia ustawicznego rozpoczętego przed zawarciem umowy.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (77) 436 99 89

Aktualność dodana przez: Radosław Nosidlak (2021-10-28 14:17:19) , zredagowana przez: Radosław Nosidlak (2021-10-28 14:20:20)
Data wydarzenia : 2021-11-02
Data publikacji : 2021-10-28

Pliki do pobrania

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-prudnik.pl/wydarzenie/452/nabor-wnioskow-o-udzielenie-pomocy-w-ramach-krajowego-funduszu-szkoleniowego