Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku ogłasza nabór wniosków osób bezrobotnych o skierowanie na szkolenie w zawodach deficytowych w naszym powiecie: tapicer, spawacz, lakiernik, magazynier z uprawnieniami na wózek widłowy, krawiec, barman-kelner, murarz-tynkarz. Szkolenia finansowane będą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Przyjmowanie wniosków będzie prowadzone do dnia 12.06.2018 r.
Szczegółowe informacje:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nysie wraz z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne dot. naboru do działania:
2.4 Współpraca gospodarcza i promocja RPO WO 2014-2020
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (RPO WO 2014-2020)
Na każdym spotkaniu przedstawione zostaną informacje dotyczące m.in. regulamin konkursu, kryteria wyboru projektów, wskaźniki.
Spotkanie odbędzie się 18 maja 2018 r. o godz. 11.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Prudniku, ul. Kościuszki 76 – formularz zgłoszeniowy
Spotkanie skierowane jest do: mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mających swoją główną siedzibę lub oddział na terenie województwa opolskiego.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Nabór wniosków planowany jest od 18 do 25 czerwca 2018 r.
Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.
Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przeznaczone są na finansowanie działań związanych z kształceniem ustawicznym pracowników i pracodawcy zgodnych z ustalonymi przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej priorytetami na:
Przyjmowanie wniosków będzie prowadzone w okresie od 10.05.2018 r. do 18.05.2018 r.
Wnioski złożone poza wskazanym terminem pozostaną bez rozpatrzenia.
Przypominamy mieszkańcom powiatu prudnickiego, że mogą skorzystać z oferty bezpłatnych kwalifikacyjnych kursów zawodowych organizowanych w szkołach ponadgimnazjalnych.
Technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, technik informatyk, technik mechanik - to tylko niektóre propozycje.
Takie kursy to dobre rozwiązanie dla osób dorosłych, które chcą szybko uzyskać nowe umiejętności czy tytuł zawodowy i w ten sposób ułatwić sobie znalezienie zatrudnienia.
Nauka trwa znacznie krócej, niż w przypadku kształcenia w formie szkolnej - najczęściej od 2 do 4 semestrów. Kursy odbywają się w systemie zaocznym. Mogą z nich skorzystać osoby, które ukończyły 18 lat ( w szczególnych przypadkach 15/16 lat).