Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Jak zdobyć zawód w kilka miesięcy ?

Jak zdobyć zawód w kilka miesięcy ?

Przypominamy mieszkańcom powiatu prudnickiego, że mogą skorzystać z oferty bezpłatnych kwalifikacyjnych kursów zawodowych organizowanych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, technik informatyk, technik mechanik - to tylko niektóre propozycje.

Takie kursy to dobre rozwiązanie dla osób dorosłych, które chcą szybko uzyskać nowe umiejętności czy tytuł zawodowy i w ten sposób ułatwić sobie znalezienie zatrudnienia.

Nauka trwa znacznie krócej, niż w przypadku kształcenia w formie szkolnej - najczęściej od 2 do 4 semestrów. Kursy odbywają się w systemie zaocznym. Mogą z nich skorzystać osoby, które ukończyły 18 lat ( w szczególnych przypadkach 15/16 lat).

Kwalifikacyjny kurs zawodowy (KKZ) to pozaszkolna forma kształcenia ustawicznego, której program nauczania uwzględnia podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji.

Każdy zawód w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego ma wyodrębnione kwalifikacje, np.:

  • zawód technika usług kosmetycznych składa się z dwóch kwalifikacji:
    kwalifikacja A.61 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy, szyi i dekoltu
    kwalifikacja A.62 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp
  • zawód opiekuna medycznego składa się z jednej kwalifikacji:
    kwalifikacja Z.4. Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej.

Ukończenie KKZ umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez okręgową komisję egzaminacyjną. Osoba, która ukończy taki kurs i zda egzamin w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Jeśli osoba zda egzaminy w zakresie wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie i będzie posiadać odpowiedni poziom wykształcenia niezbędny dla danego zawodu (ukończona zasadnicza szkoła zawodowa lub ukończone liceum lub technikum), to otrzymuje ona dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Ofertę organizacji KKZ ma Zespół Szkół Medycznych w Prudniku, Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku oraz Zespół Szkół w Głogówku.

Aktualność dodana przez: Radosław Nosidlak (2018-04-26 07:30:47) , zredagowana przez: Radosław Nosidlak (2018-05-24 07:29:45)
Data wydarzenia : 2018-04-30
Data publikacji : 2018-04-26

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-prudnik.pl/wydarzenie/247/jak-zdobyc-zawod-w-kilka-miesiecy-