Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Archiwalne
Kanał RSS: Wydarzenia

Wydarzenia archiwalne

Jak zdobyć zawód w kilka miesięcy ?

Przypominamy mieszkańcom powiatu prudnickiego, że mogą skorzystać z oferty bezpłatnych kwalifikacyjnych kursów zawodowych organizowanych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, technik informatyk, technik mechanik - to tylko niektóre propozycje.

Takie kursy to dobre rozwiązanie dla osób dorosłych, które chcą szybko uzyskać nowe umiejętności czy tytuł zawodowy i w ten sposób ułatwić sobie znalezienie zatrudnienia.

Nauka trwa znacznie krócej, niż w przypadku kształcenia w formie szkolnej - najczęściej od 2 do 4 semestrów. Kursy odbywają się w systemie zaocznym. Mogą z nich skorzystać osoby, które ukończyły 18 lat ( w szczególnych przypadkach 15/16 lat).

Planują zawodową przyszłość

Dziś Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku odwiedzili uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku. Doradca zawodowy przedstawił przyszłym absolwentom formy wsparcia, jakie mogą otrzymać po rejestracji w PUP. Uzyskane informacje ułatwią uczniom zaplanowanie działań, które podejmą już po zakończeniu nauki.

Dziękujemy za wizytę i życzymy powodzenia w wejściu na rynek pracy.

"Dobry zawód - lepsza praca"

„Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie II”

W związku z realizowanym przez Fundację Rozwoju Śląska programem „Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie II”, w którym Fundacja pełni rolę Pośrednika Finansowego w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, pragniemy poinformować, że w dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia pożyczkowego na podjęcie działalności gospodarczej oraz utworzenie miejsc pracy.

Celem programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie II” realizowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jest rozwój przedsiębiorczości oraz przeciwdziałanie bezrobociu poprzez udzielanie niskoprocentowych pożyczek połączone ze wsparciem merytorycznym w formie doradztwa i szkoleń. Program skierowany jest do osób absolwentów szkół i uczelni wyższych, studentów ostatniego roku studiów oraz osób bezrobotnych.

Szczegółowe informacje, dokumenty aplikacyjne oraz dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej http://fundacja.opole.pl/728/pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie-ii.html.