Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Pożyczki z BGK

Pożyczki z BGK

Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku, informuje że Bank Gospodarstwa Krajowego dnia 3 listopada 2014r. podpisał umowy z pośrednikami finansowymi na obsługę II etapu Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II". Wyłonieni pośrednicy finansowi od 17 listopada bieżącego roku są uprawnieni do udzielania pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej dla:

  • studentów ostatniego roku studiów;
  • poszukujących pracy absolwentów szkół i uczelni, w okresie 48 miesięcy od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego;
  • osób bezrobotnych, zarejestrowanych w urzędach pracy.

Pożyczkobiorcy będą mogli otrzymać wsparcie doradcze i szkoleniowe w zakresie m.in. zakładania działalności gospodarczej, form opodatkowania, czy też rozliczeń finansowych.

Wybrani przez BGK pośrednicy udzielać będą również pożyczek dla podmiotów gospodarczych, z przeznaczeniem na utworzenie miejsca pracy dla bezrobotnych, w tym bezrobotnych kierowanych przez powiatowe urzędy pracy.

Zgodnie z ustawą, kwota pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej wynosi maksymalnie 20-krotną wysokość przeciętnego wynagrodzenia aktualnie ok. 74 tys. zł), natomiast pożyczka na utworzenie miejsca pracy maksymalnie 6-krotną wysokość przeciętnego wynagrodzenia (obecnie ok. 22tys. zł). Podstawową zaletą pożyczki jest jej niskie oprocentowanie (aktualnie 0,56% w skali roku) oraz długi okres spłaty – do 7 lat z możliwością rocznej karencji w spłacie kapitału. Ze względu na preferencyjny charakter pożyczek, udzielane wsparcie stanowi pomoc de minimis.

Środki na uruchomienie programu pochodzą z Funduszu Pracy. Na lata 2014-2016 BGK dysponuje kwotą 120mln zł, program natomiast będzie realizowany do 2021 roku.

Jednocześnie informujemy, że w województwie opolskim umowę z BGK na zarządzanie funduszem pożyczkowym w ramach rządowego programu „Pierwszy biznes- wsparcie na starcie II” podpisała Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu. Szczegółowe zasady udzielania pożyczek znajdują się na stronach:

www.bgk.pl;

www.fundacja.opole.pl

Aktualność dodana przez: Radosław Nosidlak (2014-11-20 12:52:49) , zredagowana przez: Radosław Nosidlak (2017-10-26 11:24:17)
Data wydarzenia : 2014-11-20
Data publikacji : 2014-11-20

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-prudnik.pl/wydarzenie/65/po%C5%BCyczki-z-bgk