Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Podwyższanie kompetencji informatycznych osób 50+

Podwyższanie kompetencji informatycznych osób 50+

Projekt pod nazwą „Podwyższanie kompetencji informatycznych osób 50+” realizowany jest przez Doradztwo Społeczne i Gospodarcze w Poznaniu przy współpracy z Narodowym Forum Doradztwa Kariery w Warszawie

W ramach projektu przeprowadzany jest kurs komputerowy ECDL Start. Jest to kurs podstawowy, który trwa 60 - 80 godzin lekcyjnych, prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Po zakończeniu uczestnicy otrzymują certyfikaty ukończenia kursu.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które: - mają ukończone 50 lat - Nie mają wykształcenia wyższego (może być podstawowe, zawodowe, średnie, pomatural.) - są bezrobotne lub nieaktywne zawodowo (mogą być emeryci i renciści)

Kurs jest całkowicie bezpłatny, a koszty ewentualnego dojazdu będą zwracane.

Szkolenie odbędzie się w najbliższej dostępnej sali wyposażonej w odpowiedni sprzęt, na terenie gminy, w której zbierze się grupa min. 14 osób.

Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 502 39 21 39 608 30 77 15

Kazdy z uczestników ma możliwość wybrania 4 modułów, z których chce się przeszkolić. Budowanie własnej ścieżki kompetencji komputerowych odbędzie się przy współpracy z certyfikowanym Egzaminatorem/Trenerem ECDL. Uczestnicy otrzymają podręczniki do wybranych modułów.

1.Moduł I: Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych (min 10/max 15) – dotyczący podstaw użytkowania i zastosowań komputerów zakończony egzaminem teoretycznym.

2.Moduł II: Użytkowanie komputerów (min 10-max 150) - znajomość podst. funkcji porządkujących środowisko pracy każdego użytkownika komp. w celu zwiększenia efektywności jego wykorzystania zakończony egzaminem praktycznym.

3.Moduł III: Przetwarzanie tekstów (min 10/max 15h) – poprawne użycie komputera do tworzenia, edycji, formatowania, przechowywania i drukowania dokumentów (poziom wyższy niż w e-Citizen) zakończony egzam. praktycznym.

4.Moduł IV: Arkusze kalkulacyjne (min 10/max 15h) – wykorzystanie oprogramowania do przeprowadzania powtarzalnych obliczeń zakończony egzaminem praktycznym.

5.Moduł V: Bazy danych (min 10/max 15h) – tworzenie i wykorzystanie baz danych do organizowania dużych zasobów danych, umożliwiający szybki i łatwy dostęp do nich zakończony egz. praktycznym.

6.Moduł VI: Grafika menedżerska i prezentacyjna (min 10/max 15) – użycie technik graficznych oferowanych przez komp., jako efektywnego środka komunikacji zakończony egz.praktycznym.

7.Moduł VII: Przeglądanie stron internetowych i komunikacja (min 10/max 15) – użycie ogólnoświatowej sieci komp. do pozyskiwania informacji i szybkiego komunikowania się z innymi użytkownikami komp.zakończony egz. praktycznym.

Aktualność dodana przez: Radosław Nosidlak (2014-05-24 11:22:41) , zredagowana przez: Radosław Nosidlak (2014-05-24 11:23:17)
Data wydarzenia : 2014-05-29
Data publikacji : 2014-05-24

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-prudnik.pl/wydarzenie/44/podwy%C5%BCszanie-kompetencji-informatycznych-osob-50-