Prace interwencyjne to zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę na podstawie umowy zawartej ze starostą. Polega ono na refundowaniu pracodawcy części kosztów zatrudnienia pracownika przez okres wskazany w umowie.
Co musi zrobić pracodawca, by zatrudnić bezrobotnego w ramach prac interwencyjnych?
Kogo pracodawca może zatrudnić w ramach prac interwencyjnych? - osoby bezrobotne
Czas trwania prac interwencyjnych
Czas trwania prac interwencyjnych wynosi od 6 lub 12 m-cy. Po okresie subsydiowania pracodawca zobowiązany jest stosownie do zawartej umowy do zatrudniania skierowanego bezrobotnego przez okres odpowiednio 3 lub 6 m-cy od zakończenia finansowania.
W przypadku osób w wieku powyżej 50 roku życia okres refundacji wynosi do 24 m-cy, a pracodawca jest zobowiązany do zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres 12 m-cy od zakończenia finansowania.
Wysokość wsparcia w ramach prac interwencyjnych
Wysokość wsparcia zależna jest od okresu na jaki zostanie podpisana umowa o zorganizowanie prac interwencyjnych
Do zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych urząd może skierować osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP w Prudniku objęte II profilem pomocy.
W przypadku realizacji programu specjalnego urząd kieruje osoby bezrobotne objęte III profilem pomocy.
Pomoc udzielana w ramach prac interwencyjnych stanowi pomoc de minimis i jest udzielana zgodnie z warunkami jej dopuszczalności .
Dokumenty niezbędne do ubiegania się o organizację prac interwencyjnych dostępne są na stronie www.pup-prudnik.pl w dziale Dokumenty do pobrania oraz w siedzibie PUP .
Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony.
Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie.
Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.
Adres: http://pup-prudnik.pl/kontrast/pages/view/pg_id/113