Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku
http://pup-prudnik.pl/wydarzenie/580/nabor-wnioskow-o-przyznanie-srodkow-z-rezerwy-krajowego-funduszu-szkoleniowego

Nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego

W związku z brakiem zainteresowania i niespełnienia wymogów priorytetów w poprzednich naborach ze środków rezerwy KFS, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego uwzględniając priorytety z limitu podstawowego na kształcenie ustawiczne pracodawców i pracowników. Pierwszeństwo w ocenie mają wnioski z priorytetów rezerwy KFS.

Dostępny limit środków rezerwy KFS na rok 2024 wynosi 9 445,24 zł.

Zapraszamy pracodawców, którzy mają siedzibę lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie Powiatu Prudnickiego do składania wniosków o przyznanie środków finansowych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Wysokość dofinansowania wnioskowanego szkolenia wynosi:

Nabór wniosków na „Dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego” odbędzie się od 30.10.2024 r. do 05.11.2024 r.

Podstawą ubiegania się o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest złożenie przez Pracodawcę wniosku w postaci:

Wysokość dofinansowania wnioskowanego szkolenia wynosi:

Pracodawca ubiegający się o środki z REZERWY KFS wypełnia WNIOSEK_KFS REZERWA + załączniki 1-6, chcąc skorzystać z priorytetów z LIMITU PODSTAWOWEGO należy wypełnić dodatkowo odpowiedni załącznik 10-14, w zależności od wybranego priorytetu.

Pracodawca ubiegający się o środki REZERWY KFS musi spełnić co najmniej jeden z priorytetów rezerwy ustalonych na rok 2024 :

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonych przez MRPiPS;
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności;
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/ planach rozwoju - Środki w ramach priorytetu przeznacza się na wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/ branżach, które zostały wskazane w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego 2030, Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego Opolskie 2030 (załącznik nr 9 – warunkiem dostępu do niniejszego priorytetu jest posiadanie jako przeważającego (według stanu na 1 stycznia 2024 r.) odpowiedni kod PKD.)

Szczegółowy opis wskazanych priorytetów z rezerwy zamieszczony jest w załączniku nr 7 – Priorytety KFS REZERWA 2024

W przypadku braku zainteresowania powyższymi priorytetami, Pracodawca może ubiegać się o środki z rezerwy KFS uwzględniające priorytety z limitu podstawowego:

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych.
  5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej.
  6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
  7. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
  8. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie zarządzania finansami i zapobieganiu sytuacjom kryzysowym w przedsiębiorstwach.

Szczegółowy opis wskazanych priorytetów z limitu podstawowego zamieszczony jest w załączniku nr 15 – Priorytety LIMIT PODSTAWOWY KFS 2024

Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględnia się:

Dodatkowe informacje dotyczące naboru:

W ramach środków KFS nie można ubiegać się o sfinansowanie kosztów przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia związanych z kursem, studiami podyplomowymi lub egzaminem.
Wyklucza się finansowanie kształcenia ustawicznego rozpoczętego przed zawarciem umowy.

Wszystkie formy kształcenia ustawicznego dofinansowane w ramach złożonego wniosku muszą rozpocząć się i zostać opłacone w roku 2024.

Szczegółowych informacji udziela:
Sara Kroczyńska – specjalista ds. rozwoju zawodowego, tel. 77 436 99 83