Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności i wydarzenia » Umorzenie pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, przyznawanych w ramach tarczy antykryzysowej

Umorzenie pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, przyznawanych w ramach tarczy antykryzysowej

Umorzenie pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, przyznawanych w ramach tarczy antykryzysowej, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pudniku.

Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku informuje, że: 

  • Przedsiębiorcy, którzy otrzymali pożyczkę z Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku na podstawie art. 15 zzd, nie są zobowiązani do złożenia wniosku o umorzenie pożyczki.
  • Pożyczka zostanie umorzona , jeśli działalność będzie prowadzona przez 3 miesiące od dnia jej udzielenia, tj. od daty wypłaty. Podstawą weryfikacji spełnienia wymienionego warunku jest wpis w CEIDG lub KRS .
  • W przypadku braku podstawy do umorzenia pożyczki nasz urząd będzie się kontaktował z przedsiębiorcą oraz zostanie wysłany harmonogram spłaty pożyczki.

Możliwość sprawdzenia statusu złożonego wniosku istnieje w poniższym wykazie, który zawiera numer wniosku oraz datę umorzenia.
Wnioskodawca powinien odczytać numer wniosku ze swojego wyciągu bankowego i sprawdzić czy odczytany numer widnieje na wykazie.
Jeśli numer widnieje, oznacza to, że udzielona pożyczka została umorzona z urzędu po dokonaniu sprawdzenia danych w rejestrze CEID/KRS przez Urząd."

Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku na bieżąco analizuje umorzenia dla pożyczkobiorców.

 

Informacja dotycząca umorzenia pożyczki dla mikroprzedsiębiorców art. 15 zzd

W związku ze zmianą art. 15 zzd ust. 7 ustawy „COVID-19" pożyczka wraz z odsetkami podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

Umorzenie pożyczki nastąpi z urzędu, bez konieczności składania wniosku o umorzenie. Spełnienie warunku umorzenia sprawdzi urząd pracy. Podstawa prawna - art. 77 pkt. 39 ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19.

Umowy o udzielenie pożyczki, o których mowa w art. 15zzd ustawy"COVID-19" zmienianej w art. 77 pkt 39 ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19, zawarte lub podpisane przez przedsiębiorców wraz z wnioskiem o przyznanie pożyczki przed wejściem w życie niniejszej ustawy ulegają zmianie z mocy prawa w zakresie określonym w art.15 zzd w brzmieniu nadanym ustawą zmieniająca.

Aktualność dodana przez: Radosław Nosidlak (2020-09-23 12:27:40) , zredagowana przez: Radosław Nosidlak (2020-10-05 12:56:25)
Data wydarzenia : 2020-09-21
Data publikacji : 2020-09-23

Pliki do pobrania

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-prudnik.pl/wydarzenie/394/umorzenie-po%C5%BCyczek-dla-mikroprzedsiebiorcow-przyznawanych-w-ramach-tarczy-antykryzysowej