Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku
http://pup-prudnik.pl/wydarzenie/292/nabor-wnioskow-o-przyznanie-jednorazowo-srodkow-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej

Nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku ogłasza nabór wniosków osób bezrobotnych o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 (RPO WO).

Maksymalna kwota dotacji o jaką można wnioskować wynosi 20 000,00 zł.

Termin składania wniosków: Wnioski przyjmowane będą od 26.02.2019 r. do 07.03.2019 r.

Szczegółowe informacje dotyczące przyznania środków można uzyskać pod nr tel.77 436 99 84 lub osobiście w siedzibie PUP w Prudniku ul. Jagiellońska 21.

Niezbędne formularze do pobrania tutaj

 

POWER

Uczestnikami Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) są osoby młode w wieku 18-29 lat bez pracy, w tym osoby z niepełnosprawnościami, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne spośród których co najmniej 60% stanowią osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój.

Zgodnie z definicją przyjętą w PO WER 2014-2020 za osobę należącą do grupy NEET uznaje się osobę, która spełnia łącznie 3 następujące warunki:

  1. nie pracuje,
  2. nie kształci się tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym
  3. nie szkoli tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych w okresie ostatnich 4 tygodni ze środków publicznych.

RPO WO

Uczestnikami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (RPO WO) są wyłącznie osoby od 30 roku życia pozostające bez pracy i zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Prudniku jako osoby bezrobotne, zakwalifikowane do profilu pomocy I (tzw. bezrobotni aktywni) lub profilu pomocy II (tzw. wymagający wsparcia) w rozumieniu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w tym zwłaszcza osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj.: a) kobiety, b) osoby z niepełnosprawnościami, c) osoby w wieku 50 lat i więcej, d) osoby długotrwale bezrobotne, e) osoby o niskich kwalifikacjach, f) osoby posiadające co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia lub co najmniej jedno dziecko z niepełnosprawnościami do 18 roku życia, g) migranci powrotni i imigranci.