Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku
http://pup-prudnik.pl/wydarzenie/14/mapa-drogowa-reemigracji

Mapa Drogowa Reemigracji

 Uniwersytet Opolski 31 stycznia 2013r. zakończył realizację projektu innowacyjnego testującego w ramach Poddziałania 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Produkt finalny, który powstał w wyniku realizacji projektu innowacyjnego pn. Wypracowanie metod zmniejszania migracji zarobkowej i wspierania powrotu migrantów na polski rynek pracy jest schematem postępowania w sytuacji powrotu mieszkańców z emigracji zarobkowej, zawierający rozwiązania, zalecenia i rekomendacje w zakresie miejsca i roli poszczególnych instytucji w procesie efektywnej reintegracji społeczno -€“ zawodowej reemigranta w województwie opolskim.

 

Informacja nt. wypracowanego produktu finalnego w ramach projektu innowacyjnego pn. Wypracowanie metod zmniejszania migracji zarobkowej i wspierania powrotu migrantów na polski rynek pracy zrealizowanego przez Uniwersytet Opolski w Poddziałaniu 6.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W styczniu 2013r. Uniwersytet Opolski zakończył realizację projektu innowacyjnego testującego w ramach Poddziałania 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach zrealizowanego projektu powstał produkt finalny - schemat postępowania w sytuacji powrotu mieszkańców z emigracji zarobkowej, zawierający rozwiązania, zalecenia i rekomendacje w zakresie miejsca i roli poszczególnych instytucji w procesie efektywnej reintegracji społeczno – zawodowej reemigranta w województwie opolskim. Elementami składającymi się na produkt finalny są:

Mapa Drogowa Reemigracji – stanowiąca całościowy schemat postepowania w sytuacji powrotu mieszkańców z emigracji zarobkowej, zawierająca także rekomendacje co do działań zmniejszających stopień zagrożenia dodatkowymi wyjazdami obecnych mieszkańców. Mapa jest wyrazem zgodyi porozumienia aktorów regionalnych i lokalnych w zakresie prawidłowego wykorzystania do wspólnego oddziaływania na zjawisko reemigracji posiadanych zasobów instytucjonalnych/ osobowych/finansowych. Jednocześnie stanowi zbiór najważniejszych wytycznych i rekomendacji pozwalających na prawidłowe współdziałanie instytucji i organizacji różnego szczebla w przypadku pojawienia się na rynku pracy reemigranta. Załącznikami do Mapy są:

Ostateczny kształt wypracowanych podczas realizacji projektu innowacyjnego narzędzi, powstał po serii spotkań testujących przy uwzględnieniu grupy docelowej użytkowników i odbiorców efektów projektu, tj.:

Informacja o produkcie finalnym została zamieszczona na stronie: www.migracje.uni.opole.pl.